Ставте великі цілі – в них легше попасти

Даним дописом розповім про свої враження та висновки від пробіжок на свіжому повітрі. Маю надію, він стане ще одним стовпом на шляху до мого самовдосконалення. Переконаний, схожі уроки можна пройти і в будь-якій іншій фізичній діяльності. Ласкаво прошу під капот:

IMG_2491

Чому саме біг. В дитинстві я професійно займався футболом. Так, 6 тренувань в тиждень по 2 години + товариський матч по неділям кожних 2 тижні. Ще треба було до школи ходити… Час від часу ми бігали так званий крос. Не скажу яку відстань ми долали, але це були найнудніші тренування. Ніколи не любив просто бігати.

Пройшов час. Тепер на сам процес бігу я дивлюсь інакше. По-філософськи. Важко було лише почати. При чому це повторюється перед кожним забігом. :) Як і в будь-якій діяльності тут потрібна регулярність. Нехай це буде один раз в тиждень, 3 рази, 5 різів – це вже вибір за кожним. Проте регулярно!

Даний процес для мене і медитація, і розвиток, і час почерпнути щось нове. Останнє без проблем можна завантажити в аудіоформаті в телефон і слухати під час тренування. Для себе знайшов три види бігу:

  1. Самостійний біг з навушниками. Частіше всього це аудіокнига/подкаст англійською мовою. В такому режимі розум зайнятий слуханням, а фізичне тіло працює і практично не відволікає увагу.
  2. Самостійний біг. Тут максимальна концентрація на процесі. На диханні. Налаштування на результат, який був поставлений перед тренуванням.
  3. Біг з другом. Недавно відкрив для себе цей варіант. Мотивація встати раніше вранці і підняти задницю в будь-яку погоду зростає. Сюди ж можна включити 2 попередні варіанти. На даний момент, коли бігаємо в парі, спілкуємось на різні теми. Це ще одне додаткове навантаження на дихальну систему. Адже говорити і тримати темп виявилось нелегко особисто для мене.

Me_vs_Sviat

Біг. Загартування в озері.

Лише недавно завдяки Святославу додав до ранкової пробіжки ще купання в озері. Раніше я мав досвід загартування водою взимку. Проте це були нерегулярні випадки декілька разів на рік. Що буде цього разу – побачимо. Поки все супер. :)

Повторювання одного і того самого процесу формує звичку. Якщо ти кожного дня гортаєш стрічку facebook чи instagram, це така ж звичка, як і регулярно бігати. Єдине, що цілі та мотиви обох відрізняються.

Біг. Стараюсь наступати на всю стопу. З п’ятки до носка. Використовую Runkeeper або Endomondo для відслідковувавання часу та відстанні. Взуття – кросівки Reebok універсального призначення. Вони не такі легкі як бігові, проте зручніше бігти по лісовій смузі. Підошва не плоска, що має значення для правильного наступання і уникнення травм. Одяг – звичайні спортивні штани або шорти в залежності від сезону. В теплу пору – футболка. В холодну – балахон. В дуже холодну – одягаю ще жилетку та баф на голову як на фото внизу.

IMG_2547

14.11.2016р – перший сніг (-1 за Цельсієм)

IMG_2731

30.11.2016р. -8 за цельсієм

Тепер про цілі. Якщо їх не ставиш ти, для тебе їх організують інші. Крапка. Як ставити, а головне досягати поставлених цілей написано і сказано стільки, що ти і сам знаєш як це зробити. Вперед. Своєю ж маленькою ціллю я поділюсь в кінці цього поста.

Дихання. Останній тиждень люди ніби зговорились. З обсолютно різних джерел окремі особистості наголошували на диханні. Говорили одне і те ж, прямо одними і тими ж словами. Я зобов’язаний поділитись цим.

Інформації про свідоме харчування зараз більш ніж достатньо. При чому середньостатистична людина без їжі проживе приблизно 40 днів. Про воду не так часто говорять. Так, найкраще пити джерельну воду. Але не кожен мешканець міста і мегаполіса може дозволити собі регулярно вживати джерельну воду. (Дожились називається..) Варто замислитись, і організувати для себе вживання максимально чистої води. Без води можна прожити 2 тижні. Повітря. Вислів “продавати повітря” в окремих країнах вже став реальністю. Скільки ж ми з вами можемо прожити без повітря? І скільки часу та уваги ми приділяємо якості нашого дихання? На жаль, ми забули, як правильно дихати. І повітря в містах бажає бути чистішим. Ти ж сам знаєш, як дихається в лісі чи просто за межами міст? Проте ми можемо і в наших реаліях спробувати впровадити деякі правила раціонального дихання. Отже, 2 простих правила, яких я сам хочу дотримуватись, щоб це стало моєю новою звичкою:

  • вдих коротший за видих
  • затримання подиху на видосі

Все. При будь якій діяльності. Навіть під час бігу. Якщо не вдається під час фізичного навантаження, то дотримуємось першого правила.

Знову про цілі. Один чоловік сказав, що він полює на бегемота. Чому? Йому всі говорили, що це нереально. На що він відповідав: немає сенсу полювати на щось дрібне, так як це легко. І навіть якщо я не вполюю його, ніхто не зможе мені доректи, що мені щось не вдалось, адже кожен мисливець знає, що “броня” бегемота буває міцніше сталі.

Давно виношував в собі бажання пробігти марафон. А після останніх дописів моїх друзів на сторінках соц. мереж я зрозумів – що час настав. Тому наступного, 2017-го року я пробіжу мінімум 1 напівмарафон. А до травня 2018-го – марафон. Тепер назад шляху немає. Для когось це можливо взагалі непроблема, але для мене це чергова ціль.

Також не забуваймо, що фізичне здоров’я – це лише один аспект нашого щасливого життя. Тому будьмо відповідальними! За посиланням ти знайдеш мій опис чотирьох аспектів нашого існування. Я б не рекомендував ними нехтувати.

Ставте великі цілі – в них легше попасти!