Сайт за 86 грн – міф чи реальність?

siteЩе, мабуть, рік назад натрапив на корисну статтю Ореста Зуба про те, як без проблем самостійно створити свій сайт чи блог всього за 1 день!  На даний час стаття є актуальною, лише з курсом валют розцінки дещо змінились.

Отож, я пропоную Вам, дорогий читачу, створити повноцінний сайт чи блог всього за 86грн. Почнемо! :) 

Заходимо на http://citydomain.com.ua/ і вибираємо собі назву сайту в цікавій для нас доменній зоні. У моєму випадку це randa в зоні in.ua. (Якщо ви раптом побажаєте сайт в зоні cx.ua, то він вам обійдеться лише в 59грн). Буде дуже добре, аби найменування вашого майбутнього ресурсу легко сприймалось на слух і запам’ятовувалось. Чому я вибрав послуги саме ресурсу citydomain? За реєстрацію у них доменного імені вони надають безкоштовний хостинг без своєї реклами! Для початку, дуже навіть приваблива пропозиція. Якщо вам відомі інші схожі пропозиції від інших сервісів, пишіть в коментарях, я з родістю доповню статтю. Нижче в таблиці показано, які ресурси надає citydomain:

citydomain_free_host

* якщо вам невідомі поняття хостингу і домену ознайомтесь спочатку зі статтею Ореста. Також ви можете скористатись навчальним практичним Easy Site.

Після того, як ви вибрали ім’я сайту та зареєструвались, сервіс запропонує здійснити оплату. Виберіть для себе зручний спосіб та здійсніть платіж. Тут має бути все інтуїтивно зрозуміло. Далі ви отримаєте лист на вашу електронну поштову скриньку з інформацією, що ви стали власником нового доменного імені. Тепер замовляємо хостинг для нашого новоствореного імені:

host_order

Через деякий час ви отримаєте ще один лист з інформацією про ваш хостинг. Сервіс автоматично прив’язує ваш домен і хост. Ви навіть зараз можете прописати в командній стрічці браузера ваш новостворений сайт і побачите сторінку-заглушку, що ваш сайт на стадії розробки. :)

Тепер перейдемо до управління хостингом:

host_setup

Налаштовуємо FTP cервіс. Я використовую FileZilla, оскільки він кросплатформенний і безкоштовний. Детальну інструкцію, як підключитись до вашого хостингу ви знайтеде тут. Якщо ви звикли працювати в Total Commander – не проблема, детальна інструкція підключення тут.

ВАЖЛИВО! У вас має бути дозволений доступ для зовнішньої програми, тобто на картинці має бути зелена галочка навпроти “FTP для IP”. На малюнку відмічено червоною стрілкою. Це можна зробити, перейшовши і залогінившись за посиланням: “Вход в панель хостинга ISPManager” (Синя стрілка). Або ж вручну ввести свою IP адресу зліва. Отримати свою IP адресу онлайн.

host_setup1

Тепер, коли з організацією простору завершено, нам з вами, власне, потрібно розпочати роботу над самим сайтом. Я використовую wordpress, якщо для ваших потреб потрібна інша платформа – зараз саме час її завантажити. Якщо вибір впав на wordpress – україномовну версію можна завантажити тут. Вибиріть останню версію, завантажте та розархівуйте. Підключившись по FTP протоколу до вашого серверу, скопіюйте весь вміст папки wordpress у наступний каталог /www/randa.in.ua/ – у вашому випадку кінцевий каталог буде назвою вашого сайту. Перед тим обов’язково видаліть всі файли і папки в кінцевому каталозі /www/randa.in.ua/ .

fileZilla_setup

* Якщо ви використовуєте іншу платформу, вам потрібно подбати про нюанси її встановлення самотужки.

Після цього, якщо ви все зробили правильно, то залишилось лише налаштувати wordpress з базою данних MySQL. Це нескладно, лише треба правильно вказати назву бази данних, ім’я користувача та пароль. Всі ці дані ви знайдете в себе в поштовій скриньці від сервісу citydomain.

Тепер ваш сайт готовий. Далі пропоную подивитись відео зі статті, про яку я згадував вище, як можна все налаштувати і розібратись з основними елементами інтерфейсу адмін панелі.

Якщо Вас цікавить подальший розвиток вашого нового сайту, який би переріс в повноцінний прибутковий бізнес – рекомендую пройти курс Тravelearning.

На цьому все, пишіть посилання на свої новостворені сайти в коментарях. Уточнення та виправлення вітаються. :)

 • Назар

  а як власне налаштувати SQL? де воно є?

  • Роман

   Заходите http://cp.citydomain.com.ua/ -> “Мой хостинг” -> “Управления” під своїм логіном.
   Так є вкдадка “Базы данных” – буде вся інформація про вашу базу данних.
   На безкоштовному хостингу можна мати лише одну базу данних. Вона у Вас повинна бути автоматично згенерована. Потрібно лише взнати назву, користувача БД і пароль та внести їх при налаштування вордпрес.