Як безкоштовно машиною приїхати на Труханів острів

Вже багато було сказано про цьогорічний Vedalife. Так, ми також там провели декілька годин протягом двох днів на вихідних. Приємна атмосфера, ніяких інтоксикацій, живі звуки, йога, лекції. Ну ви самі знаєте. :)
Але зараз не про те.

Together

У неділю вперше поїхав на Труханів острів на авто. А там платний контрольно-пропускний пункт. Взяв квиток. Ціна 75грн! Думаю, 3 долари при поточному курсі. Непогано. На острові реально було багато машин. Тому не уявляю, що було б, якби в’їзд був безкоштовний. Друг Богдан підказав, що по закону ми, як громадяни, сумлінно платимо податки, аби дороги України були в належному стані (ехх…), і ніхто не має право знімати додаткову плату за користування полотном доріг. Особисто не перевіряв цей момент. Можете мене виправити, якщо я помиляюсь. Розум відразу згадав інше. У ресторані чи кафе ти маєш право розрахуватись карткою. Якщо офіціант говорить, що терміналу немає/не працює, то ти не зобов’язаний розраховуватись готівкою. Думаю ти вже здогадався. :)

kpp

Вечір. Черга перед КПП. Чекали добрих 30хв. Приспускаю вікно. Даю чек. Бачу молодого хлопця, який привітався українською. Даю картку. Було кумедно бачити, як хлопчина звичайну пластикову картку підставляє до NFS приймача. :) Кажу:

– Ця картка не підтримує безконтактний розрахунок.

Хлопець, повертаючи мені картку назад, виправдовується:

– Тут можна безконтактно розрахуватись. Можна на картку покласти 200грн, і тоді все буде ок. (Думаю, і для чого він мені це говорить?)

Я дивлюся на нього. Повторюю:

– Картка без підтримки NFS. Є звичайний термінал?

– Ні, немає. Можете готівкою розрахуватись? – запитує.

– Ні. Вже все витратили.

– Тоді їдьте, ми якось розберемось.

Чесно кажучи, я очікував зараз з’ясування прав та обов’язків. Але цього разу все пройшло доволі швидко. На жаль, не сфотографував чек на в’їзд. Питання до знавців, на скільки легально працює даний КПП на Труханові? Якщо так, то чому мене відпустили так просто?